O nas

Misją Towarzystwa Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu jest zapobieganie uzależnieniom i związanym z tym różnym formom patologii społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz zwiększenie skuteczności działań w tym zakresie.

Poradnia

Poradnia pomocy palącym przy Towarzystwie Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu oferuje specjalistyczną pomoc terapeutyczną dla osób chcących rzucić palenie.

Biuro

Biuro TPPU czynne:

pn.-pt. godz. 9.00 – 15.00

ul. Jęczmienna 10/7, III piętro

87-100 Toruń

tel/faks: (56) 652 23 94

e-mail: office@tppu.org

 

Konto bankowe:

Santander Bank Polska

 62 1090 1506 0000 0000 5006 8522

 

 

Możemy Ci pomóc!

 

mar2


Zwiększająca się w ostatnich latach popularność narkotyków wśród młodzieży, a tym samym zwiększająca się liczba młodzieży eksperymentującej z nimi, wraz z przechodzeniem przez kolejne stadia uzależnienia oraz z eskalacją nałogu jest wyzwaniem dla instytucji i organizacji społecznych realizujących działania z zakresu profilaktyki ukierunkowanej na ograniczenie używania narkotyków oraz zapobieganiu używania innych środków psychoaktywnych, takich jak alkohol i tytoń oraz zachowań problemowych dzieci i młodzieży.

Dzisiaj wiadomo, że zagrożenie narkomanią i innymi uzależnieniami chemicznymi dotyczy wielu grup społecznych. Bardzo niepokojącym faktem jest obniżanie się wieku zażywających narkotyki (11–14 lat).

Jednocześnie obserwować można zjawisko dyfuzji zainteresowania narkotykami w miejscach, gdzie nie były popularne – tzn. mniejsze miasta, tereny wiejskie.
W związku z tym, podejmowane są działania na rzecz zapobiegania rozszerzaniu się tych zjawisk.