O nas

Misją Towarzystwa Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu jest zapobieganie uzależnieniom i związanym z tym różnym formom patologii społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz zwiększenie skuteczności działań w tym zakresie.

Poradnia

Poradnia pomocy palącym przy Towarzystwie Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu oferuje specjalistyczną pomoc terapeutyczną dla osób chcących rzucić palenie.

Biuro

Biuro TPPU czynne:

pn.-pt. godz. 9.00 – 15.00

ul. Jęczmienna 10/7, III piętro

87-100 Toruń

tel/faks: (56) 652 23 94

e-mail: office@tppu.org

 

Konto bankowe:

Santander Bank Polska

 62 1090 1506 0000 0000 5006 8522

 

 

Możemy Ci pomóc!

 

mar2

 

Palę „mało” więc niewiele mi grozi
Nie pocieszaj się tym, że palisz niewiele lub mniej niż kiedyś. Nie ma "bezpiecznej" liczby wypalanych papierosow. Palenie nawet 5 papierosów dziennie wiąże się ze wzrostem ryzyka wystąpienia powikłań nadciśnienia tętniczego.

Palenie papierosów „light” jest mniej szkodliwe
Nie daj się nabrać na papierosy „light” lub „ultra-light”. Aż 75% palaczy uważa, że palenie takich papierosów jest mniej szkodliwe. Tymczasem badania naukowe wskazują, że w porównaniu z papierosami tradycyjnymi palenie takich papierosów nie zmniejsza ryzyka wystąpienia zawału mięśnia sercowego.
   

Palę bo lubię, nie potrafię rzucić palenia, rzucam co roku ale nic z tego nie wychodzi
Po pierwsze jeśli chcesz rzucić palenie, musisz naprawdę tego chcieć. Nie wystarczy oznajmić otoczeniu, że rzucasz. Zwróc się o pomoc do przyjaciół, załóż się z kimś, że rzucisz palenie. Są organizowane różne konkursy dla rzucających palenie (z cennymi nagrodami) - spróbuj. Zawsze możesz zwrócić się o pomoc do TPiPU, swojego lekarza lub innych instytucji istniejących w tym celu.