O nas

Misją Towarzystwa Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu jest zapobieganie uzależnieniom i związanym z tym różnym formom patologii społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz zwiększenie skuteczności działań w tym zakresie.

Poradnia

Poradnia pomocy palącym przy Towarzystwie Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu oferuje specjalistyczną pomoc terapeutyczną dla osób chcących rzucić palenie.

Biuro

Biuro TPPU czynne:

pn.-pt. godz. 9.00 – 15.00

ul. Jęczmienna 10/7, III piętro

87-100 Toruń

tel/faks: (56) 652 23 94

e-mail: office@tppu.org

Możemy Ci pomóc!

 

Palę „mało” więc niewiele mi grozi
Nie pocieszaj się tym, że palisz niewiele lub mniej niż kiedyś. Nie ma "bezpiecznej" liczby wypalanych papierosow. Palenie nawet 5 papierosów dziennie wiąże się ze wzrostem ryzyka wystąpienia powikłań nadciśnienia tętniczego.

Palenie papierosów „light” jest mniej szkodliwe
Nie daj się nabrać na papierosy „light” lub „ultra-light”. Aż 75% palaczy uważa, że palenie takich papierosów jest mniej szkodliwe. Tymczasem badania naukowe wskazują, że w porównaniu z papierosami tradycyjnymi palenie takich papierosów nie zmniejsza ryzyka wystąpienia zawału mięśnia sercowego.
   

Palę bo lubię, nie potrafię rzucić palenia, rzucam co roku ale nic z tego nie wychodzi
Po pierwsze jeśli chcesz rzucić palenie, musisz naprawdę tego chcieć. Nie wystarczy oznajmić otoczeniu, że rzucasz. Zwróc się o pomoc do przyjaciół, załóż się z kimś, że rzucisz palenie. Są organizowane różne konkursy dla rzucających palenie (z cennymi nagrodami) - spróbuj. Zawsze możesz zwrócić się o pomoc do TPiPU, swojego lekarza lub innych instytucji istniejących w tym celu.