O nas

Misją Towarzystwa Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu jest zapobieganie uzależnieniom i związanym z tym różnym formom patologii społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz zwiększenie skuteczności działań w tym zakresie.

Poradnia

Poradnia pomocy palącym przy Towarzystwie Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu oferuje specjalistyczną pomoc terapeutyczną dla osób chcących rzucić palenie.

Biuro

Biuro TPPU czynne:

pn.-pt. godz. 9.00 – 15.00

ul. Jęczmienna 10/7, III piętro

87-100 Toruń

tel/faks: (56) 652 23 94

e-mail: office@tppu.org

 

Konto bankowe:

Santander Bank Polska

 62 1090 1506 0000 0000 5006 8522

 

 

Możemy Ci pomóc!

 

Adresatami Akcji była społeczność lokalna oraz mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego.

Akcja rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 10:00. W wystawionym na Rynku Nowomiejskim namiocie mieszkańcy Torunia i okolic korzystali :

• z bezpłatnych specjalistycznych konsultacji dla osób chcących rzucić palenie, prowadzonych przez Specjalistę Terapii Uzależnień w godz. 09.00-18.30,

• bezpłatnego pomiaru stężenia tlenku węgla w płucach (aparatem Smoke Check)

• bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi,

• bezpłatnych materiałów informacyjno-edukacyjnych.

30 osób skorzystało z indywidualnych konsultacji ze Specjalistą Terapii Uzależnień w Poradni Pomocy Palącym. Część z nich kontynuuje walkę z nałogiem korzystając z terapii indywidualnej.

W trakcie trwania akcji dzieci zainteresowanych skorzystaniem z pomocy rodziców wspólnie z Zajączkiem i Dzwoneczkiem (w tej roli wystąpiły Młodzieżowe Liderki Profilaktyki Uzależnień) malowały farbami „świat zdrowego malucha". W ramach akcji odbył się również przygotowany przez Młodzieżowe Liderki Profilaktyki Uzależnień happening pn. „Idzie rak-nieborak, jak zapalisz – będzie znak". Mieszkańcy naszego miasta mieli także możliwość skorzystania z przygotowanego przez tancerki z zespołu baletowego Puenta aerobiku.

Wieczorem młodzież spotkała się w klubie studenckim Od Nowa na III edycji koncertu ROCKOWO-BEZTYTONIOWO. Zagrali dla nas: Zerwane Ogniwo, Byle Yak, The Zertes, Amok oraz gwiazda wieczoru – zespół SOQREATES. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem - uczestniczyło w niej blisko 250 osób.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z akcji kwietniowej.

Charakterystyka odbiorców Akcji

Z akcji skorzystało około 500 mieszkańców miasta – przeprowadzono z nimi rozmowy motywujące do rzucenia palenia, udostępniono materiały edukacyjno – informacyjne, dokonano pomiaru ciśnienia krwi i tlenku węgla w płucach.

Zebraliśmy od 22 uczestników informacje od na temat odbioru akcji. Wszyscy zgodnie uznali, że należy takie akcje organizować w przyszłości.

35% uczestników uznała, że podejmie próbę rzucenia palenia tytoniu. 50% odbiorców akcji postanowiło ograniczyć palenie tytoniu. Jedynie 15% uczestników uznała, że akcja nie będzie miała wpływu na ich postawę wobec palenia.wplyw_kwiecien_2012

79% palących uczestników akcji ma już za sobą próby rzucenia nałogu. 21% podejmie to wyzwanie po raz pierwszy.

Serdeczne podziękowania dla Ogniska Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza oraz Fundacji Tumult za pomoc w realizacji akcji.